• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Rómovia a voľby 2022

Voľby do samosprávy obcí a voľby do orgánov samosprávnych krajov sa budú konať 29.10.2022. Vyhlásil oficiálne predseda NR SR Boris Kollár

 

„Bol by som rád ,keby Rómovia volili takých kandidátov ,o ktorých budú presvedčení, že sú čestní, spravodliví a budú mať zároveň aj chuť pomáhať nášmu rómskemu národu. Apelujem na zdravý rozum všetkých Rómov na Slovensku. Ak by vám čokoľvek ponúkali za váš hlas prijmite to. Ale zároveň vás prosím, voľte podľa vášho vlastného úsudku ,aby váš hlas mal význam“ .

 

Dodal prví rómsky podpredseda strany Princíp

 

 

Jedine takto môžeme docieliť, aby sa uplatnil človek, ktorý chce a bude robiť všetko preto, aby sa náš rómsky národ mal konečne lepšie a začal riešiť problémy, ktoré sú a samé neodídu.

 

Voličov zároveň vyzývam a prosím, aby podporil rómskych kandidátov na starostov a poslancov a tiež do samospráv. Bol by som veľmi rád, keby sme v týchto voľbách ukázali, že nám nie je ľahostajný život v tejto krajine. Aj my máme právo na prácu, vzdelanie a slušný život. Zároveň chceme byť prínosom pre naše Slovensko. Prajem v týchto voľbách každému kandidátovi veľa síl , pracovných úspechov.

 

 O DEL SAVORE ROMENCA

 

Foto: Pavol benedikt Bendik

Redaktor a editor: Anna Karvayová