• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Rozhovor s barberom: Aj chlapi chcú vyzerať, čo najlepšie

Rozhovor s barberom: Aj chlapi chcú vyzerať, čo najlepšie
 
Čo bolo v jeho podnikateľských začiatkoch najťažšie? Aké strihy preferujú muži?Nenechajte si ujsť rozhovor s barberom Lukášom Kandráčom. Narodil sa v Spišských Vlachochčal študovať za pilčika/neukončené/. Mladý Lukáš sa rozhodol otvoriť v Spišských Vlachoch barber shop.Nebolo to ľahké, ale rôznymi prácami ušetril peniaze, aby si mohol naplniť svoj sen.Nenechajte si ujsť rozhovor o jeho začiatkoch, ale napríklad aj o tom, aké strihy preferujú muži.
 
Vráťme sa na strednú školu.Prečo práve táto škola?
 
Tak ako mnohí mladí, ani ja som nemal predstavu, čo chcem a budem v živote robiť.Prišla príležitosť vyučiť sa za pilčika.V tej dobe sa mi to zdalo jednoduché, tak som to využil.Po roku som zistil, že táto práca má nebude napĺňať a vzdelanie som zavesil na klinec.Nevyhováram sa,
ale v tej dobe som to tak cítil."hovorí Lukáš.
 
Aká bola tvoja životná a profesijná cesta od skončenia školy, až po vlastný barber shop?
 
"Po škole"....smiech," bol som naivný a myslel som, že to všetko zvládnem. Ale prišla tvrdá realita. Začal som zarábať sám na seba.Pracoval som v rôznych oboroch, v ktorých som ani nechcel.Ale potreboval som peniaze. Z ušetrených eur som vycestoval do zahraničia.Tam sa mi podarilo ušetriť a naplniť si svoj sen".
 
 
Otvoriť svoj vlastný barber shop. Čo bolo ďalej?
 
Vrátil som sa na Slovensko.Doma som ešte ďalej pokračoval a zamestnal som sa na stavbách, aby som navýšil svoj kapitál.Po roku som nadobudol odvahu a rozhodol som sa, že sa pustím do toho. A uvidím, či sa to podarí, alebo nie.Bol to v každom prípade veľký risk. Ale kto neriskuje nič nemá.
 
Čo bolo v začiatkoch najťažšie?
 
V prvom rade to rozhodnutie, ísť do toho, alebo nie.Musel som si uvedomiť do čoho sa púšťam a rátať zároveň aj neúspechom.Priznávam, boli to veľmi ťažké úvahy. Čakalo ma veľmi veľa povinností, ale to asi každého mladého začínajúceho podnikateľa. Barber shop som sa nakoniec rozhodol otvoriť v Spišských Vlachoch, keďže tu žijem.
 
 
Barberi sú vo svete čoraz viac vyhľadávanejší.A verím, že aj u nás na Slovensku si nájdu svoje miesto. Čím sa líši vaša práca oproti klasickým kaderníctvam?
 
Vieme, že je to remeslo z dávnych čias a som rád, že znova ožilo.Naše služby sú špecializované výhradne pre pánov.Špecializujeme sa na pánske strihy, úprava brád, fúzov a samozrejme patrí k tomu aj farbenie. Aj my muži túžime byť krásni. " S úsmevom na tvári dodal Lukáš"
 
Aké sú trendy, čo sa týka účesov a aj brád v tejto sezóne?
 
Táto téma je diskutabilná.Všetko záleží na zákazníkovi, ktorý nás navštívi.Záleží na tom, čo sa páči jemu a my sa snažíme, aby odišiel spokojný. Väčšinou prídu s konkrétnou fotkou, alebo len povedia aký strih preferujú. Nájdu sa aj takí, že chcú zmeniť úplne svoj imidž a tu nastáva naša práca, snažíme sa im poradiť.Tá multikultúra strihov a úprav brád je veľmi rozmanitá.
 
Spomínal si, že vaše služby sú špecializované na pánov.Ale, čo ak by mala záujem nejaká dáma?
 
Určite by sme ju neodmietli a vyhoveli by sme jej. Keď má záujem o naše služby, prečo nie.
 
Si majiteľom barber shopu, máš zamestnancov, alebo sa venuješ barberstvu sám.
 
Ja nestrihám neupravujem.Zamestnávam momentálne jedného barbera. Mal som dvoch, ale ako každého z nás, aj mňa sa dotkla pandémia. Bolo to ťažké obdobie a dúfam, že je za nami.
 
Čo by si odkázal našim čitateľom?
 
Nebáť sa ísť za svojím snom, treba si veriť.A hlavne buďte všetci zdraví.
 
Za rozhovor podakovali Anna Cickova, Ján Strkáč