• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Poslanec OĽaNO Ján Herák je podľa polície podozrivý zo zneužívania maloletej osoby.

Poslanec OĽaNO Ján Herák je podľa polície podozrivý zo zneužívania maloletej osoby.

 

"Je to čistý blud," povedal Herák s tým, že viac sa zatiaľ nechce vyjadrovať a už to rieši s právnikmi.

" vyšetrovateľ vzniesol obvinenie podľa § 206 odsek 1 Trestného poriadku pre trestný čin sexuálneho zneužívania podľa § 201 odsek 1 Trestného zákona a ohrozovania mravnej výchovy mládeže podľa § 211 odsek 1 písmeno a/, odsek 3 písmeno a/, b/ Trestného zákona.

(24. 5.) potvrdila to  nitrianska prokuratúra.

Ján Herák kandidoval do parlamentu s víziou meniť životy mladých ľudí žijúcich v detských domovoch. Pred vstupom do parlamentu pracoval ako vysokoškolský učiteľ a štatutár občianskeho združenia Fantázia detí.

Samotný poslanec pre Správy RTVS potvrdil, že si v pondelok obvinenie prevzal, vníma ho však ako politicky motivované a považuje ho za výmysel.

Poslanec odmietol, že by sa toho dopustil. "Je to čistý blud, absurdita, výmysel. Riešim to so svojou advokátkou, to je všetko čo vám k tomu môžem povedať," uviedol pre televíziu JOJ. Na otázku, z akého podnetu mohlo vzísť obvinenie reagoval takto: "Robím roky-rokúce tábory, možno preto.  Chápem, aké je to ťažké, vyrastať bez opory rodičov, bez lásky. Chápem preto, že niekedy majú deti potrebu si vymýšľať či zaujať,“ uviedol.

Podľa zdroja TV JOJ sa inkriminovaný čin mal odohrať v obci neďaleko Nitry.

Ján Herák spolupracuje s políciou a poskytne plnú súčinnosť, aby sa prípad vyšetril a očistilo jeho meno.

 

Čítajte viac:

 https://domov.sme.sk/c/22666949/herak-z-olano-je-obvineny-zo-zneuzivania-maloletej-osoby.html

https://spravy.rtvs.sk/2021/05/poslanec-herak-celi-obvineniu-zo-zneuzivania-maloletej-osoby/?fbclid=IwAR1t6Bp4thBEC_8_XI6Dv2TyDyFvF7D-qXmEOBo66m9NliHno7Req1yvNPI

https://plus.noviny.sk/608925-poslanec-herak-celi-obvineniu-zo-sexualneho-zneuzivania-hovori-ze-je-to-blud-absurdita-a-vymysel

  Zdroj: TV JOJ