• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Niekedy stačí malé nakopnutie a Cesta von..........

OZ Cesta von (mnohí ju poznáte pod názvom omama) je nezisková organizácia, ktorej cieľom je pomáhať ľuďom dostať sa von z bludného kruhu generačnej chudoby a postaviť sa na vlastné nohy.

O tomto projekte sme už v našej redakcii písali. Sú to hodiny, dni a týždne, ktoré vyformujú človeka, aby sa stal omamou, ktorá pomáha práve tým najzraniteľnejším. Už forma práce omamy, od školení, cez tútoring v teréne a v neposlednom rade získanie dôvery klientov (rodín) naznačuje, že sa jedná o namáhavú prácu. Áno, je to namáhavá robota s nepretržitým úväzkom 24 hodín/7 dní v týždni. Omama pomocou hry vzdeláva naše deťi, zatiaľ čo my riešime existenčné problémy v tejto ťažkej dobe. O generačnej chudobe sa popísalo toho veľa, ako aj tu:  https://schopnedeti.sk/generacna-chudoba/

Každý jeden rodič, ktorý vyrástol v chudobnom prostredí, si uvedomuje a v hlave ma zakódované, že nechce žiť, ako jeho "rodičia" a chce dať dieťaťu len to najlepšie. No niekedy to nejde alebo sa mu nechce. Niekedy stačí malé nakopnutie a Cesta von z bludného a začarovaného kruhu sa dá nájsť.  Omama je projekt, ktorý už od útleho detstva dáva šancu naším deťom byť iný. Ich práca v teréne je neodmysliteľnou  súčasťou našich komunít.

Do kampane Skutočné influencerky sa mnohé známe tváre pustili bez váhania. Veronika Ostrihoňová, Katka Koščová, Kristína Tormová a Martina Jelenová alias FÍHA Tralala. Naším omamám zapožičaly svoje hlasy. 

Viac sa dočítate v článku tu:

https://www.facebook.com/cestavon.sk/

http://www.cestavon.sk/

foto:https://www.facebook.com/cestavon.sk/photos/a.2090564457876530/2780896035510032/