• 4U Slovensko
  • +421 911 797 207
  • redakcia@romata.sk

Slovenskom otriasa škandál okolo úmrtia bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského

Nový rok 2021 je tu a minimálne pre rodinu Milana Lučanského začína najhorším spôsobom, aký by si človek vedel predstaviť.

Najprv si povedzme, ako to celé začalo. NAKA spustila koncom minulého roka jednu z mnohých protikorupčných operácií zameraných na zatýkanie vysoko postavených sudcov a policajtov podozrivých z korupcie a podplácania, ktorého sa mali dopustiť za vlády Roberta Fica a jeho strany SMER-SD. V rámci operácie Judáš bol obvinený bývalý policajný prezident Milan Lučanský. 6. decembra bol na základe rozhodnutia sudkyne Špecializovaného trestného súdu vzatý do väzby a o deň neskôr mu bol väzobný režim upravený z preventívno-bezpečnostných dôvodov.

 Večer 9. decembra utrpel Milan Lučanský vo svojej cele úraz pravého oka. Tento vysvetlil ako následok pádu na roh postele, pretože sa pohyboval v noci nevidiac po miestnosti a zakopol o papuču. Zranenie sa postupne zhoršilo a tak bol po odporúčaní väzenského lekára prevezený do nemocnice v Ružomberku, kde ho operovali. Počas hospitalizácie v nemocnici sa mu stala ďalšia, relatívne kuriózna nehoda, kedy mal spadnúť z invalidného vozíka smerom dozadu, udrel sa do temena hlavy. Na základe informácií a dokumentov sprístupnených DenníkuN sa po tomto úraze stretlo neurologické konzílium nemocnice, ktoré nariadilo dodatočné vyšetrenie CT. To žiadne vážnejšie zranenie nepreukázalo.

Bola mu zima, vyžiadal si bundu a potom sa na nej obesil

O necelé tri týždne neskôr,  29. decembra sa generál Milan Lučanský pokúsil vo väzbe o samovraždu. Údajne mu bola zima a vyžiadal si preto teplákovú bundu, s ktorej pomocou sa obesil, čo potvrdila ministerka spravodlivosti Mária Kolíková. Skupina verejnosti takéto vysvetlenie nepovažuje za uspokojivé a už teraz sa začínajú šíriť konšpiračné teórie o pôvode jeho zranení. Viacerí  bývalí väzni sa vyjadrili, že tepláková bunda nie je štandardným prvkom výbavy väzňa. V tomto momente je to však už irelevantné.

Vyhasol  ľudský život.

 

Naša redakcia vyjadruje úprimnú sústrasť pozostalým generála Milana Lučanského.

 

Zdroj : Internet

https://dennikn.sk/2209319/chlapi-su-zlati-hovoril-lucansky-o-dozorcoch-uradne-zapisy-prinasaju-podrobnosti-o-jeho-vazbe-i-zraneni/?ref=tit

https://www.startitup.sk/kto-bol-milan-lucansky-mafiani-z-90-rokov-sa-pred-nim-triasli-skoncil-za-mrezami-kvoli-uplatkom-za-pol-miliona/